sobota 9. října 2010

Dnes bych vám chtěla představit jednu malou holčičku Klárku. Klárka je krásná a roztomilá holčička, má stejné potřeby jako kterékoliv jiné dítě. Ráda se směje, ráda si hraje, ráda si povídá s ostatními a ač má obrovskou snahu vše dělat a zkoušet sama, je plně odkázaná na pomoc druhých. Dnešní focení bylo opravdu úžasné, Klárka si mě získala, vyzařuje z ní ohromný klid, trpělivost a odhodlání... Klárka se narodila se Spinální musculární atrofií - SMA. Jedná se o onemocnění buněk předních rohů míšních, které postihuje příčně pruhované svaly (svaly ovládané vůli), pomocí kterých lezeme, chodíme, ovládáme hlavu, krk a polykáme. Jedná se o onemocnění, na které není lék a vede k postižení vyžadujícímu celodenní péči. 

Klárku si vzalo pod svá křídla Občanské sdružení ZRNKA, které pomáhá nejen Klárce, ale třeba také Makulce, Daníkovi a Juliánce. I vy můžete pomoci, třeba tím, že tento článek budete sdílet s ostatními. Podpoříte tím zrnka, jednotlivé děti nebo projekty, můžete udělat radost sobě nebo svým blízkým koupí nějaké věci, která je určena pro tyto děti .. záleží pouze na vás kdy vložíte své zrníčko. 
8 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Nádhera!!!!

Krásný fotky a všem to MOC sluší!!! No a o tom, že Zuzku bych ani nepoznala se snad ani nebudu šířit.

Skvělá práce! Díky moc - za mě, za Zrnka, za všechno....

Lucka73 (co jí pořád nefunguje přihlášení ;))

Barbarkaaa Liduš řekl(a)...

Šmankote ta už je velká. To to letí. Krásný fotky

Anonymní řekl(a)...

Ibu, ještě jednou i tady u tebe děkuju moc za skvělou atmosféru u focení, že se Klárka nakonec uvolnila a i si to užívala, že kluci byli sice na odstřel, ale ty jsi s nimi měla svatou trpělivost :) Prostě díky moc a někdy zase klidně i bez focení ahooj :)

Diny

Anonymní řekl(a)...

Nádherné fotky, nádherná zlatíčka. Pýcha každé mámy :) Na fotkách to všem moc sluší.
Hana

Anonymní řekl(a)...

Líbí :) moc líbí !!
tanzi

Anonymní řekl(a)...

Krásný fotečky. Moc to všem sluší a já nepřestávám žasnout nad Zuzkou. S těma kratšíma vlasama vypadá fantasticky.To se fakt povedlo. peki

Andynka řekl(a)...

Opravdu MOC krásné fotky,skvěle jsi Klárku i ostatní vyfotila !! ;)

Kateřina řekl(a)...

Ibu super pokoukání!!! Moc se mi fotky líbí!!